Вирощування дуба звичайного із закритою кореневою системою: полтавські колеги вивчали досвід смілянських лісівників

Полтавські лісівники з робочим візитом відвідали Смілянський лісгосп. У рамках пілотного проєкту працівники Полтавського лісгоспу ознайомилися з процесом створення та вирощування лісових культур дуба звичайного з використанням сіянців із закритою кореневою системою.

1.1.jpg

У Смілянському лісгоспі основу лісових насаджень становлять твердолистяні породи, зокрема дуб звичайний. Переважна більшість сіянців, що вирощують, – це сіянці дуба звичайного із закритою кореневою системою. Завдяки цій технології посадковий матеріал має кращу приживлюваність, більшу енергію росту  та має більш ефективний захист від шкідників і хвороб.

1.2.jpg

На території Будянського лісництва оглянули  спеціальну теплицю, яка побудована для вирощування сіянців у касетах. У ході зустрічі оглянули теплицю, холодильну камеру для зберігання насіння та процес висівання насіння.

1.3.jpg

«Нам показали лісові культури дуба звичайного, які створені з використанням садивного матеріалу, вирощеного із ЗКС у різні роки. Цінним став приклад механізованого догляду за лісовими культурами за допомогою різних агрегатів. Дякуємо директору Юрію Сегеді та головному лісничому Денису Івлєву за отриману інформацію. Кращі практики, які застосовують колеги, спробуємо втілити у наших умовах для створення стійких високопродуктивних дібров у полтавських лісах», – резюмував учасник делегації, головний лісничий Полтавського лісгоспу Олександр Глушко.

1.4.jpg

Пресцентр ДП "Смілянський лісгосп"

07.06.2022 26