ТАК НАРОДЖУЄТЬСЯ НОВОРІЧНА ЯЛИНКА…

Час невпинно наближає нас до Новорічних та Різдвяних свят. Усі чекають їх з нетерпінням та очікуванням чогось незвичайного і дивовижного.  Без сумніву, у кожного із нас вони викликають майже однакові асоціації: аромат мандаринів, подарунки, родина за столом і красуня-ялинка, яка вже багато-багато років є символом і окрасою цих незвичайних днів. Неймовірна атмосфера свята, очікування дива і відчуття щастя наповнюють душу, а новорічна ялинка, підморгуючи яскравими вогниками, ніби запевняє: «Все буде добре, адже щастя – у самих нас…»

Мало хто задумується над тим, який непростий шлях проходить кожне деревце перед тим, як потрапити до ваших домівок, скільки потрібно докласти зусиль, аби вона стала окрасою новорічного свята. Багато хто скаже, що росте сама по собі. Однак, це найбільша і головна помилка. А такі висловлювання надзвичайно образливо слухати лісівникам, котрі плекають майбутній новорічний скарб з усією любов’ю і знають, як ніхто інший, як непросто виростити новорічну красуню.

8.1.jpg

Майбутня ялинка починається із шишки, а точніше із однієї її крихітної насінини. У січні-лютому лісівники заготовляють шишки з найкращих ялинових насаджень. Для видобування насіння шишки висушують у стаціонарній сушарці при дотриманні певного температурного режиму. Перед висівом насіння замочують у розчині марганцевокислого калію, обробляють фунгіцидами, проводять снігування.

8.2.jpg

Сіють насіння ялини тільки весною, з таким розрахунком, що сходи з’являться після закінчення заморозків. Протягом літа в посівах проводиться знищення бур’янів, розпушування грунту, затінення сіянців, підживлювання. Сіянці досягають стандартних розмірів у дворічному віці і висаджуються в шкільне відділення на дорощення. Там вони зростають з року в рік, поки не потраплять до вашої домівки, а це не раніше ніж через 5 – 8 років.

Лісівники Смілянщини виростили до свята вдосталь ялинок, аби забезпечити ними усіх бажаючих. Загалом по лісництвах лісгоспу новорічні ялинки ростуть на площі 67,6 га.

8.3.jpg

Їх можна буде придбати вже найближчим часом безпосередньо на ялинковому базарі (який працюватиме вже 7-ий рік), за адресою: м. Сміла, вул. Незалежності, 104.

Протягом останніх років у ДП «Смілянський лісгосп» запровадили особливий спосіб ялинкової торгівлі, що зменшує шкоду для навколишнього середовища. Кожен бажаючий може особисто придбати живу ялинку в горщику, яку при забезпеченні належного догляду та умов, після свята можна буде висадити у відкритий ґрунт. Про необхідні умови догляду вас проконсультують фахівці лісгоспу, які реалізовують ялинки у горщиках.

Заздалегідь  попереджуємо тих, хто хоче поживитися й незаконно зрубати новорічне деревце. Шкода за одне незаконно вирубане хвойне дерево напередодні Нового року та Різдва становитиме від 498,45 до 2254,95 гривень.

Згідно зі статтею 65 Кодексу України про адміністративні правопорушення лісопорушники сплачують ще й штраф за незаконну рубку хвойних дерев у розмірі від тридцяти до шістдесяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян (510-1020 грн.), а посадові особи – від ста п’ятдесяти до трьохсот неоподаткованих мінімумів (2550-5100 грн.).

Лісова охорона посилено оберігає хвойні насадження в передноворічний період-2020, проводяться патрулювання створеними рейдовими групами разом із поліцією та працівниками ЗМІ.

Тож не порушуйте закон, купуйте ялинки за доступними цінами безпосередньо у виробника і нехай казкові новорічні свята принесуть в кожну оселю тепло, затишок, мир та злагоду.

Прес-центр ДП «Смілянський лісгосп»

15.11.2019 183