СТВОРЕННЯ МІНЕРАЛІЗОВАНИХ СМУГ – ЯК ОДИН ІЗ ЕФЕКТИВНИХ МЕТОДІВ БОРОТЬБИ ІЗ ЛІСОВИМИ ПОЖЕЖАМИ


  У лісах Черкашини триває висока пожежна небезпека. Державна лісова охорона Смілянського лісгоспу працює у посиленому режимі та постійно патрулює лісові масиви. Основною причиною виникнення лісових пожеж завжди був і залишається людський фактор – понад 90% займань з’являються через людську необережність чи недбалість. Досить часто відпочинок та дозвілля населення завдають безповоротної шкоди лісовому господарству.

Для посилення протипожежного захисту лісових насаджень ДП «Смілянський лісгосп» проведено догляди за мінералізованими смугами та протипожежними розривами протяжністю 474 км та створено 5 км нових мінералізованих смуг.

9.1.jpg

Довідково. Облаштування мінералізованих смуг у лісах – це один із ефективних методів боротьби з лісовими пожежами. Мінералізована смуга – це штучно створений протипожежний бар’єр, шляхом очищення певної ділянки території, що межує з лісовим масивом, від горючих матеріалів. Як правило, це робиться механізованим способом: проводиться оранка грунту на певну ширину трактором з навісним інвентарем. Мінеральний шар грунту оголюється, а дерен, трава, хвоя, листя та інші матеріали, що здатні горіти, в процесі цього присипаються землею. Під час загорання така зорана смуга перешкоджає поширенню низової пожежі на інші ділянки лісового масиву.

Лісівники Смілянщини закликають усіх громадян бути свідомими, не порушувати Закон і дотримуватися усіх правил поводження у лісі та попереджають, що у зв’язку з настанням стійкої сухої погоди, високого класу пожежної безпеки, з метою недопущення виникнення лісових пожеж на території області ЗАБОРОНЕНО відвідування населенням лісів і в’їзд до них автомобільного транспорту та інших механізмів за винятком тих, що використовуються для потреб лісового та мисливського господарства!!! Пам’ятаймо, що вберегти ліс від вогню не складно, головне, дотримуватися основних правил поводження у лісі та бути відповідальними за свій відпочинок.


Пресцентр ДП «Смілянський лісгосп»

30.08.2021 14