СМІЛЯНСЬКІ ВОГНЕБОРЦІ ПОВЕРНУЛИСЯ ДОДОМУ ІЗ ЛУГАНЩИНИ

Троє працівників Смілянського лісгоспу – Олексій М’яснянкін, Сергій Гребенюк та Валерій Горбаченко повернулися додому із палаючої Луганщини, де на них із завмиранням сердець чекали рідні та увесь колектив. Справжні герої – мужні та самовіддані, вони впевнено боролися із страшною стихією на Сході нашої країни. Ми пишаємося цими безстрашними чоловіками, котрі незважаючи ні на що, рішуче вели бій із вогнем.

2.1.jpg

Загалом тридцять два працівники держлісгоспів Черкащини повернулися з Луганщини, де протягом чотирьох днів допомагали гасити лісові пожежі. Зокрема, працювали лісівники із Звенигородського, Кам`янського, Смілянського, Уманського, Чигиринського, Черкаського держлісгоспів та чотири одиниці протипожежних модулів.

2.2.jpg

Протягом останнього тижня вся Україна спостерігає за самовідданою боротьбою лісівників, рятувальників, військових, громадськості з катастрофічними лісовими пожежами у Луганській області. Як повідомлялося раніше, на території Луганщини 30 вересня було зафіксовано 146 пожеж у природних екосистемах, які внаслідок ураганного вітру швидко поширилися на значну площу. Під час лісових пожеж загинуло 11 людей. За попередніми оцінками, орієнтовна площа, пройдена вогнем, становить понад 20 тис. га.

Вдруге протягом цього року лісівникам із Черкащини довелося брати участь у гасінні великих лісових пожеж. Перший раз – на Великодні свята на Житомирщині – тоді загін лісівників Черкащини також допомагав своїм колегам приборкати вогняну стихію.

2.3.jpg

«Ми гасили пожежі на території Станично-Луганського держлісгоспу, у двох осередках – в районі Піщаного та Малинівки. Працювали в основному на низових лісових  пожежах, проте траплялися й верхові. Відсікали вогонь від основного масиву, рятували молоді насадження. Кожен з нас запам’ятає ці дні на все життя, адже працювали у прифронтовій зоні. Чутно було й вибухи, і постріли від лінії розмежування, траплялися військові автівки. Ми були обережними, наскільки це можливо, щоб не втрапити  на розтяжки. Бачили лісову пожежу на непідконтрольній території – там біда, ліс просто вигорає, а ми не можемо нічого зробити, - розповідає старший групи помічник лісничого Капітанівського лісництва Кам`янського держлісгоспу Сергій Левченко.

Ми робили все від нас можливе, щоб виконати поставлені завдання і не дати розповсюдитися вогню. Поряд з нами були луганські колеги-лісівники. Особисто для мене це колосальний досвід, бо працюю у лісгоспі, де переважають листяні насадження. У Станиці Луганській – піски і соснові ліси, які під час сильного вітру вигорають за хвилини. Масштаби пожежі величезні, картина жахлива – тисячі гектарів згарища, зруйновані війною та пожежами будинки».

2.4.png

Півторатисячний колектив лісівників Черкащини пишається самовідданістю наших колег-бійців, справжніх героїв, що рішуче боролися з вогняною стихією на Луганщині. Дякуємо кожному з вас за небайдужість, безстрашність,  патріотизм,  щиру любов до лісів Черкащини та України!

Черкаське обласне управління лісового та мисливського господарства

Пресцентр ДП «Смілянський лісгосп»

08.10.2020 34