ШКІЛЬНЕ ЛІСНИЦТВО: ПЕРШІ КРОКИ У МАЙБУТНЮ ПРОФЕСІЮ

Відкриваючи 13 років тому шкільне лісництво, директор ДП «Смілянський лісгосп» Юрій Сегеда висловив надію, що затишний навчальний клас стане початком великого шляху для майбутніх лісівників. І ці слова з часом стали пророчими, бо вже 10 випускників шкільного лісництва обрали своєю професією лісову справу, а троє з них працюють у лісгоспі…

Сьогодні у шкільному лісництві, що створене на базі Смілянського лісництва, навчаються 46 учнів 6-9 класів. Заняття проводяться один раз на тиждень після уроків у школі. Діти йдуть сюди із задоволенням, адже у їхнього наставника Надії Мінченко завжди є для них щось цікаве та пізнавальне. Отримані знання та навички учні демонструють у зльотах шкільних лісництв, де вже два роки поспіль посідають друге призове місце. Ці миті неймовірні, хвилюючі та урочисті, бо їхню працю оцінюють фахівці. Надзвичайно приємно було чути на свою адресу теплі, схвальні слова  начальника Черкаського обласного управління лісового та мисливського господарства Олександра Дзюбенка.

mk1.jpg

Уроки проводяться у спеціально обладнаному класі з комп’ютерами та доступом до інтернету. Є необхідна спеціалізована література та стенди, що допомагають у навчальному процесі. «Віднедавна ми навчаємося за новим навчально-методичним посібником «Юні лісівники – майбутні господарі лісів Батьківщини» , – ділиться керівник шкільного лісництва Надія Мінченко, - цей підручник став справжньою знахідкою у роботі з учнями,  надає вихованцям глибокі, змістовні і якісні знання про ліс та лісогосподарську справу, сприяє організації і проведенню з ними наукової дослідницько-експериментальної роботи на лісівничу тематику. Значну увагу в посібнику приділено тематиці національно-патріотичного виховання неповнолітніх юннатівськими формами роботи у контексті українського патріотизму й збереження природи рідного краю, залученню юних лісівників до активної участі у природоохоронних заходах і навчальній лісогосподарській праці та профорієнтації їх на лісогосподарські професії.

mk2.jpg

Діти із цікавістю сприймають теоретичні знання, але найбільше їм до вподоби практичні уроки, коли можна самому відчути себе справжнім лісівником – творцем майбутніх лісів та хранителем зеленого скарбу. Так, під наставництвом свого керівника учні навчилися живцювати декоративні рослини та доглядати за ними, знають, як закладати та вирощувати шкілку новорічних ялинок, заготовляти лісове насіння.

Щороку на тему живцювання рослин вони проводять дослідницькі роботи. А ще знайомі із технологією вирощування дуба звичайного із закритою кореневою системою, за якою створюються лісові насадження.

Нині ж осінь подарувала юним лісівникам практичний урок, на якому вони збирали насіння лісових і чагарникових порід, серед яких – сумах дубильний (оцтове дерево), горіх чорний, липа дрібнолиста, дуб червоний, горобина звичайна, шишки сосни звичайної.

mk3.jpg

mk4.jpg

mk5.jpg

Невгамовні юні дослідники постійно беруть участь у численних конкурсах, екологічних та трудових акціях, таких як «Юннатівський зеленбуд», «Ліси для нащадків», «Дослідницький марафон» і щороку  виборюють перші місця та отримують всеукраїнські нагороди. А для конкурсу «В об’єктиві натураліста» школярі самі відзняли та змонтували відео про непросту, але таку корисну для всієї планети лісівничу справу і отримали за свою роботу перше місце. Найактивніші учні шкільного лісництва Едуард Шило, Анастасія Конаржевська, Дарина Пономарчук, Владислав Федорець, Вікторія Сторчова, Дарина Лисак у постійному невпинному пошуку. Ця справа приносить їм не тільки задоволення, а й можливість самовдосконалитися та реалізувати свої творчі ідеї. 

Лісівники Смілянщини


09.10.2019 142