ПІДБИТО ПІДСУМКИ ПОЖЕЖОНЕБЕЗПЕЧНОГО ПЕРІОДУ

Спекотна та суха погода довго тримала лісівників у напрузі, адже ризик виникнення пожеж був досить високим. Тож із закінченням пожежонебезпечного періоду вони нарешті полегшено зітхнули. Сьогодні ж лісівники підбивають підсумки зробленого, аналізують та планують роботу на наступний рік.

Збереженню та захисту лісових насаджень від вогняної стихії була приділена особлива увага. У цей період проводилися щоденні патрулювання лісових насаджень по виявленню порушників вимог пожежної безпеки. Лісова охорона здійснювала виїзди автомобілем «Лісовий патруль». До речі, спеціально обладнаний позашляховик оснащений лісопожежним модулем, GPS-трекером, радіостанцією, а також пожежним інвентарем. Такі можливості дозволяють швидко прибути на місце загорання – при невеликій пожежі одразу ж її локалізувати, при більшій – зменшити площу загорання та визначити її масштаби.

З метою попередження лісових загорань працівниками підприємства було перекрито всі в’їзди у хвойні насадження, проводилась постійна роз’яснювальна робота серед населення, організовували виступи у засобах масової інформації, виставляли наглядну агітацію, роздавали інформаційні листівки про правила поводження громадян в лісі, під час пожежонебезпечного періоду.

6.1.jpg

-Загалом по ДП ”Смілянський лісгосп” за пожежонебезпечний період було прийнято ряд комплексних заходів по попередженню лісових пожеж, - розповідає інженер з охорони та захисту лісу Юлія Гончаренко (фото). - На пожежонебезпечний період були створені окремі пожежні дружини, організовано чергування чотирьох лісопожежних станцій - у Мліївському, Городищенському, Смілянському лісництвах та лісової охорони, для пожежних бійців та водіїв яких у лісгоспі закупили спеціальні захисні костюми «Фенікс-Стандарт». Влаштували 5,3 км мінералізованих смуг,  а також провели  661,2 км доглядів за мінералізованими смугами та протипожежними розривами.

6.2.jpg

За час пожежонебезпечного періоду 67 осіб лісової охорони проводили постійні чергування, здійснили 64 рейди по попередженню виникнення лісової пожежі, у результаті яких на порушників було складено 2 протоколи за статтею 77-1 «Самовільне випалювання рослинності або її залишків» та накладено штрафи.

Лісівники приклали максимум зусиль по попередженню виникнення вогняної небезпеки і продовжують закликати населення дбайливо ставитися до природи, берегти її та не завдавати шкоди.

Прес-центр ДП «Смілянський лісгосп»

08.11.2019 57