НЕ ДОПУСТІТЬ ЛИХА: В ЛІСАХ УТРИМУЄТЬСЯ ВИСОКА ПОЖЕЖНА НЕБЕЗПЕКА

За прогнозом Черкаського обласного центру з гідрометеорології, у найближчі дні триватиме суха та спекотна погода, а отже, й найвищий рівень пожежної небезпеки. У лісах Черкашини утримується надзвичайна (5 класу) пожежна небезпека, тож, шановні громадяни, будьте надзвичайно уважними, пильними та дбайливими, відпочиваючи на природі! Саме від вашої свідомої поведінки залежить безпека та збереження лісу в цілому, бо як відомо, основною причиною виникнення лісових пожеж завжди був і залишається людський фактор – понад 90% займань з’являються через людську необережність чи недбалість. Досить часто відпочинок та дозвілля населення завдають безповоротної шкоди лісовому господарству.

5.1.jpg

Працівники державної лісової охорони ДП «Смілянський лісгосп», докладають багато зусиль, аби попередити лісопорушення та запобігти проявам бракон’єрства З цією метою розроблено ряд заходів, проводяться щоденні патрулювання лісових масивів та невпинна роз’яснювальна робота із населенням.

З початку року мобільними рейдовими групами, до складу яких входять представники державної лісової охорони, проведено 74 рейди, у їх результаті складено 14 адмінпротоколів на суму штрафів у розмірі 6,9 тис. грн. та суму заподіяної шкоди - 4,5 тис. грн., що сплачені добровільно. 

Для посилення протипожежного захисту лісових насаджень ДП «Смілянський лісгосп» станом на проведено догляди за мінералізованими смугами протяжністю 540 км, за протипожежними розривами – 57,9 км та створено мінералізованих смуг - 3,9 км.

Нагадуємо, що відповідно до статті 77 Кодексу України про адміністративні правопорушення, невиконання вимог пожежної безпеки в лісах тягне за собою накладення штрафу від 90 до 270 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Знищення або пошкодження лісу внаслідок необережного поводження з вогнем, а також порушення вимог пожежної безпеки в лісах, що призвело до виникнення лісової пожежі або поширення її на значній площі, тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від 270 до 900 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Крім того, згідно статей 241 та 245 Кримінального кодексу України, штрафи за забруднення атмосферного повітря шкідливими для життя, здоров’я людей або для довкілля речовинами тепер становитимуть від 1800 до 3600 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. За знищення або пошкодження лісових масивів, зелених насаджень навколо населених пунктів, а також сухих дикорослих трав, рослинності або її залишків на землях сільськогосподарського призначення вогнем чи іншим загальнонебезпечним способом штрафи складають до 5400-9000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Лісівники Смілянщини закликають усіх громадян бути свідомими, не порушувати Закон і дотримуватися усіх правил поводження у лісі та попереджають, що у зв’язку з настанням стійкої сухої погоди, високого класу пожежної безпеки, з метою недопущення виникнення лісових пожеж на території області ЗАБОРОНЕНО відвідування населенням лісів і в’їзд до них автомобільного транспорту та інших механізмів за винятком тих, що використовуються для потреб лісового та мисливського господарства!!! Пам’ятаймо, що вберегти ліс від вогню не складно, головне, дотримуватися основних правил поводження у лісі та бути відповідальними за свій відпочинок.

Пресцентр ДП «Смілянський лісгосп»

26.08.2020 39