ЛІСОВІ МАСИВИ СМІЛЯНСЬКОГО ТА ГОРОДИЩЕНСЬКОГО РАЙОНІВ ОХОПЛЕНІ ПЕРОРАЛЬНОЮ ІМУНІЗАЦІЄЮ ДИКИХ ТВАРИН ПРОТИ СКАЗУ

У ході кампанії з пероральної імунізації диких м’ясоїдних тварин проти сказу з використанням авіаційного транспорту, що проходила на Черкащині, були охоплені Смілянський та Городищенський райони. Загалом 393 тисячі приманок з вакциною розкинули над лісовими та сільськогосподарськими угіддями регіону поза територіями населених пунктів.

Як повідомляють фахівці Головного управління Держпродспоживслужби в Черкаській області, приманка є безпечною для людей і тварин. Зовні вона має вигляд невеликих брикетів розміром із сірникову коробку, має запах  м’ясокісткового борошна, всередині містить желеподібну капсулу з вакциною проти сказу.

вакцина.jpg

У такий спосіб створюється благополучне середовище щодо попередження захворюваності на сказ серед диких тварин, котрі є основними розповсюджувачами збудника цієї хвороби.

Такі заходи надзвичайно необхідні, адже епізоотична ситуація щодо сказу складна, як в Україні, так і в Смілянському районі, зокрема: на території 3 сільських рад було зареєстровано 5 випадків сказу. А це небезпечне вірусне захворювання, при якому вражається центральна нервова система, важкий стан супроводжується паралічами і закінчується летально.

Сказ у природі найбільше поширюють лисиці, вовки, єнотовидні собаки, борсуки, бродячі коти та собаки. Тому заходи по пероральній імунізації м’ясоїдних тварин виправдані, ефективні та експериментально доведені.

Фахівці звертаються до жителів  та гостей району при виявленні принад не брати їх руками і не переносити з місця на місце чи забирати додому; застерегти дітей, що у разі виявлення принад з вакциною гратись ними заборонено;  не розламувати та не розбивати виявлені принади з вакциною.

Імунізація диких м’ясоїдних тварин проти сказу проводиться відповідно до Плану протиепізоотичних заходів з профілактики основних заразних хвороб тварин на 2019 рік.

Як зазначив головний мисливствознавець ДП «Смілянський лісгосп» Костянтин Костенко, з 7 грудня буде проведено моніторинг та аналіз епізоотичної ситуації щодо здійснення пероральної вакцинації, відстріл лисиць в зоні проведення вакцинації задля відбору проб сироваток крові і зубів, надсилання отриманого матеріалу до спеціалізованої лабораторії, дослідження сироваток крові на наявність антирабічних антитіл і зубів на наявність тетрациклінового маркера. Усі ці заходи дозволять отримати чітку картину про сформований вакциною імунітет диких тварин та їх захист від небезпечного вірусу.

Прес-центр ДП «Смілянський лісгосп»

19.11.2019 55